Какво е да работиш за Panascanic? А за Panasonic?
Да работиш за Panascanic е като да пиеш изветряла бира на световно ниво, като да гледаш нискобюджетен филм без съдържание и ядеш овлажнели пуканки. Вкус, който залъгва, но не радва.
Темата на постинга е мотивацията и възприятието, което поражда силнияъ работодателки бранд в своите бъдещи служители. Голяма част от младите хора се втурват да работят за компаниите с добро име, за това погледът в техните мисли и съзнание е полезен с оглед на умствената игра, която се разиграва в съзнанието им.
Изгледайте това видео и си помислите, дали бихте кандидатствали за работа в най-големия производител на електроника в света.
Ако не Panosonic, то със сигурност има марка, която ви вдъхновява и бихте работили усърдно за нея.
Търсещите работа изграждат представата, че работейки за силна марка, ще “изградят” основата на отлична биография. С тази мисъл в главите си, те залагат своите предпочитания на популярните брандове. Успоредно с това, фирмите с по-слаби брандове попадат в затъмнението и се превръщат автоматично във втора, трета или опция — “последна дупка на кавала”. Основната идея е, че капиталът на силната марка изглежда привлекателен за служителя, защото той може да се превърне в капитала на кариерния им път. А капиталът (стойността) на една марка се гради въз основа на постоянно във времето качество, което се закотвя като асоциация в съзнанието на клиентите и тези, търсещи работа. От тук произтича и извода за по-слабите брандове — те трябва да докажат, че имат качествени продукти на база достоверните сигнали (сертификация, референции, оценки, канал за дистрибуция) удостоверяващи това.
Силните брандове реализират назначаването на нов човешки капитал при по-ниски разходи, тъй като масата се самозаражда. Капиталът на силните брандове е освен връзката с клиента (под формата на допълнителния бонус на доверие, цена и т.н.), но и силата му да привлича качествени специалисти. За това разликата между Panascanic и Panasonic е не само в буквите, но и в чара им да играят с представата на бъдещите служители, как да градят кариерния си път.
OK!
ОК!