Хубавата Елена и удовлетвореността на клиента
Красотата, атрактивните форми и всичко онова, което прави един индивид привлекателен, оказва силно влияние върху това, как комуникираме и възприемаме някого. Красивите изглеждат в очите на други по-интелигентни, по-честни, по-добри в нагласите си към света. Склоността на човек да им се довери е по-голяма.
В реклама, дори и тази на банер в интернет пространството, хубавите модели създават позитивна нагласа не само към самите себе си, но и към продуктите и фирмата, която представят. Примери не са нужни. И все пак, ето Синди Кроуфорд в една реклама на Pepsi. http://www.youtube.com/watch?v=B02DGmkqDDU
В търговията като момент на истината се дефинира момента, в който служителят на гише или в друга пазарна среда (в самолета, влака т.н) срещне клиента. Въпросът е, дали физическата атрактнивност на служителят има влияние върху удовлетвореността на клиента и неговата оценка за фирмата?
Заради Хубавата Елена е паднала Троя. Красотата и открадна ума на Парис. По подобен начин актрактивният външен вид на младо момиче работещо като стюардеса в самолет може да открадне вниманието на пътниците, подобри тяхната удовлетвореност от полета, а с това и спомогне на клиентите да оценят позитивно имиджа на компанията, която осъществява полета.
С други думи, резултати потвърждават добре познатото наблюдение, че фирмите назначават с предпочитание атрактивни служители. В същото време, те не бива да забравят, че интелигентността е основен фактор за успеха в продажбите, тоест не е излишно да се тества, какво се крие в хубавата главица на служителя.
Марто добре казано. Според мен това е наистина така, но се забелязва, че хората стават по-предпазливи към хубавите Елени, защото може това да е просто маркетингов трик 🙂
Трик е, но явно носи ползи за фирмата. Разбира се, това е само едно от качествата.
имаме и примери за фирми които залагат на обратното на хубавия външен вид и на други особени качества
“Грозен, но зверски ВКУСЕН”
Не можем да отречем, че това е един оригинален подход!
Съгласен съм.